ajutor ca rog frumosi oameni nuni
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
C=md/ms*100 => md=C*ms/100 = 0,85*5/100 = 0,0425 kg NaCl = 42,5g NaCl
ms=md+mH2O => mH2O = ms-md = 5-0,0425 = 4,9575kg apa
ms=md+mH2O => mH2O = ms-md = 5-0,0425 = 4,9575kg apa
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă