AJUTOR ! DAU COROANA !
Anexe:


Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
3.
1 mol H2SO4 .................. 2g H
10 moli ............................. m = 20 g H
1 mol HCl .............. 36,5 g ................. 1 g H
y moli HCl ............ x g ...................... 20 g H
= 20 moli = 730 g
a doua pagina.. vezi foto
Anexe:

Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Studii sociale,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă