ajutor habar nu am ce sa sa fac
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
a 9-3=6
b 9:3=3
c 3x25+9x20=255
d 100x3-255=45
b 9:3=3
c 3x25+9x20=255
d 100x3-255=45
annndreistefffox6zka:
mulțumesc
Răspuns de
2
A) 9-3=6 lei costa mai mult căpșunile
B) de 3 ori este mai ieftin un kg de mere decât unul de căpșuni
C) 3*25+9*20=75+180=255 de lei costa cantitatea achiziționata
D) 300-255=45 de lei
B) de 3 ori este mai ieftin un kg de mere decât unul de căpșuni
C) 3*25+9*20=75+180=255 de lei costa cantitatea achiziționata
D) 300-255=45 de lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă