Ajutor,va rog!E destul de urgent!
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
1)
Cat consuma gainile?
11 x 0,05 = 0,55 kg
Cat consuma gastele?
8 x 0,06 = 0,48 kg
Cat consuma pasarile?
0,55 + 0,48 = 1,03
_____________________
2)
nu se vede bine ce scrie dupa 2h
______________________
3)
4 inghetate ...............6 sucuri ...................47 lei
4 inghetate ...............8 sucuri ....................56 lei
8 - 6 = 2 sucuri ............56 - 47 = 9 lei
1 suc ...........................9 : 2 = 4,5 lei
4 inghetate costa...........47 - 4 x 4,5 = 47 - 18 = 29 lei
1 inghetata ............29 : 4 = 7,25 lei
_______________
4)
s-au scos 3/4, deci a ramas 1/4
1/4 = 2,5 l
2,5 x 4 = 10 l (tot vasul)
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă