Am 150 bile roșii, 130 albe, 120 galbene și 100 negre, probabilitatea de a extrage o bila roșie?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Total bile :
150+130+120+100= 500 bile
P= 150/500
P = 0,3 sau
0,3*100= 30%
Alte întrebări interesante
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă