Amelia a cumparat 3 caiete cu 16 lei.doua caiete au acelasi pret,iar produsul preturilor celor 2 caiete este egal cu suma pe care a avut~o Amelia Afla pretul fiecarui caiet.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
16*3=48lei
16*2=32lei
16+16=32
32/5=6,4lei fiecare caiet
un caiet costa 6,4 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă