Anca și bunica ei merg la piață Anca cumpără 3 kg de portocale și 2 kg de banane și plătește 20,50 RON iar Bunica a cumpărat 2 kg de portocale și 4 kg de banane și plătește 31 RON Cât costă 1 kg de portocale și Câți lei costă 1 kg de banane
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
38
Mult successssssssssssss
Anexe:
![](https://ro-static.z-dn.net/files/d3d/e893ed369de60deaf49496cfcd56fdfc.jpg)
Alte întrebări interesante
Informatică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Religie,
9 ani în urmă