Anica a cumparat de la magazin 2 kg de orez si 4 kg de zahar,pentru care a platit 24 de lei.Mara a cumparat de la magazin 4 kg de orez si 2 kg de zahar,pentru care a platit 30 de lei.Cat costa un kg din fiecare produs?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Sper sa iti fie de ajutor
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Ed. muzicală,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Ed. tehnologică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă