As vrea rezolvarea la cele încercuite va rog plis
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Știu la 20. O ciocolata e 7 lei pentru ca împarti 21 la 3 și îți va da 7. Iar 4 ciocolate ar costa 28 de lei deoarece înmulțești prețul unei ciocolate adică 7 cu 4 și îți va da 28
Boharu:
Asta am făcut-o in clasa cu doamna dar mersi
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă