C+O2=X, X+H2O=Y (1). Cât y se formează știind că se folosesc 20g carbon (2). Cât O2 se formează exprimați răspunsul în grame și moli (3).Câtă apă de puritate 90% este necesară
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
12+16×2= 44 -X
44+1×2+16= 62-Y
44+1×2+16= 62-Y
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Studii sociale,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă