Cantitate=1200 bucati
Cost variabil =70%din costul total
Cost total =18000 um
Rata profitului la cost =10%
Sa se calculeze
a) costul variabil
b) prețul unitar
c) prețul de vânzare
d) veniturile firmei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:Cost variabil=1260, Profit=180, Pret vanzare=1,65
Explicație:
In poza
Anexe:

Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă