Care este pretul merelor daca pentru 3,5 kg s-a platit 36 lei si 75 de bani
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
153
36,75:3,5=10,50 lei un kg de mere
Utilizator anonim:
cu placere
Răspuns de
33
Pretul merelor=a
3,5·a=36,75 => a=36,75:3,5=10,5 lei
3,5·a=36,75 => a=36,75:3,5=10,5 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă