CARE PRETI E MAI MIC 2 LITTRI 24LEI OARI O,75 MILILITRI LA 9LEI
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
0,75 ml = 3/4 l
3/4 litru = 9 lei, rezulta ca 1 litru costa 9x4/3 = 12 lei, s litri costa 2x12 = 24 lei
cele doua preturi sunt egale
3/4 litru = 9 lei, rezulta ca 1 litru costa 9x4/3 = 12 lei, s litri costa 2x12 = 24 lei
cele doua preturi sunt egale
Alte întrebări interesante
Evaluare Națională: Lb. Română ,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă