Cât costă 1 kg de biscuiti, dacă pentru 55 kg s-au plătit 229,5 lei?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
5=
x=52,5:35/6=(525/10)·(6/35)
x=9
x=52,5:35/6=(525/10)·(6/35)
x=9
nicoletaciorba2019:
Răspunsul real este: 40,5 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Germana,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă