Cât costă 10,7 kg de zahăr, știind ca 3,2 kg costă 9,28 lei???
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
Răspuns:
10,7 kg............ x lei
3,2 kg.......... 9,28 lei
10,7*9,28/3,2 = 31,03 lei
antoniocovaci02:
Ce înseamnă /?
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă