Cat costa un kilogram de roșii când costă 4,2 lei după o creștere de 20% a prețurilor?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
4,2 + 20%×4,2 = 4,2 + 4,2/5 = 4,2 + 0,84 = 5,04 lei (dupa scumpire)
crhlia:
Multumesc frumos
Răspuns de
3
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
Alte întrebări interesante
Geografie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă