cate secunde au 704 h?
dar 123 de ani,cate zile insumeaza?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
1 h=60 min =3600 s
704 h x 3600s=2534400 s
123 ani x 365 = 44895 zile la care se adauga ptr fiecare 4 ani cate o zi pentru anii bisecti care au 366 de zile adica 123:4=30 zile rest 3
44895 +30=44925 zile
704 h x 3600s=2534400 s
123 ani x 365 = 44895 zile la care se adauga ptr fiecare 4 ani cate o zi pentru anii bisecti care au 366 de zile adica 123:4=30 zile rest 3
44895 +30=44925 zile
gabifurcoiyupi:
multumesc pentru ajutor
Alte întrebări interesante
Franceza,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Geografie,
10 ani în urmă