câți moli de carbon se găsesc în 6000g
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
MC=12g/mol
n=m/M=6000/12=500moli C
Răspuns de
0
Răspuns:
se gasesc 5000 moli de carbon în 6000g.
Sper cã te-am ajutat!
(●’◡’●)ノ
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă