Fizică, întrebare adresată de pugloly, 9 ani în urmă

Ce cantitate de apa a fost incalzita cu q = 4185 J daca temperatura ei a crescut cu 5°C

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de Utilizator anonim
5
mc*delta t =4185
m=4185/c delta t=0,2kg

pugloly: Si rezolvarea ?
Utilizator anonim: Aceea este rezolvarea
Alte întrebări interesante