Ce cantitate de hidroxid de soluție Na OH trebuie dizolvată în apa pentru a obține 320g soluție de concentrație 25%
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
c= md/ms*100
md = c*ms/100
md = 25*320/100
md= 8000/100
md = 80 g.
md = c*ms/100
md = 25*320/100
md= 8000/100
md = 80 g.
bea7:
Mulțumesc mult
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă