ce cantitate de oxigen se obtine din 2 grame clorat de potasiu
Repede va rog
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
2×83,89 3×32
2KClO3⇒2KCl+3O2
2g x
MKClO3=83,89g
MO2=32g
x=2×3×32\2×83,89=calculeaza
2KClO3⇒2KCl+3O2
2g x
MKClO3=83,89g
MO2=32g
x=2×3×32\2×83,89=calculeaza
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă