Chimie, întrebare adresată de MacaronSarmaluta, 9 ani în urmă

ce cantitate de substanta e necesara pentru a obtine 500g solutie de sare de bucatarie de concentratie 10%

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de anonim366
3
md=500g
c=10%
ms=100×md÷c=500grame solutie
Alte întrebări interesante