Chimie, întrebare adresată de Calinugsurhj, 8 ani în urmă

Ce concentraţie procentuală prezintă o soluţie dacă md =25g și ms = 200g? rezolvare urgent​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de mihaiimbrisca
0

Răspuns:

md=25g

ms=200g

C=?

C=md×100/ms=25×100/200=12,5%

Alte întrebări interesante