Ce volum va ocupa amestecul format din 2,35 mol de oxigen , 0,65 mol de azot , 1,32 mol de oxid de carbon și 0,69 mol de So2.
Dau coroana.(Va rog sa oformați si sa rezolvați problema)
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
n total = 2,35+0,65+1,32+0,69=5,01 moli
V amestec = 22,4*5,01=112,224 L
V amestec = 22,4*5,01=112,224 L
danungureanuMrDark:
n... ce-i asta?
Alte întrebări interesante
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă