cei 24 de elevi ai clasei a V-a vor să meargă într-o excursie. Prețul total al
ursiei este 1 080 lei. Câți lei plătește fiecare elev?
excur
0001
ARANON
nainte costă 48 de lei, cât costă 9 caiete de același fel? Dar 8 caiete?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
Răspuns:La primul exercițiu: 1080: 24 =45 lei (plătește fiecare elev)
Iar la ex 2 nu ai scris toata cerința
Răspuns de
3
Răspuns:
1)1080:9=45
Răspuns:fiecare elev plătește 45 de lei
Alte întrebări interesante
Studii sociale,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă