Cineva a cumpărat intro zo 2,5m de pânză iar a doua zi cu 3 ,75 m mai multe .
Știind ca un metru de pânză costă 4950,8 lei sa se afle cât costă toată pânza
Rezolvare:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Cati m a cumparat a 2a zi?
2,5+3,75=6,25 m
Cat costa toata panza?
(2,5+6,25) x 4950,8= 8,75 x 4950,8 =43319,50 lei
2,5+3,75=6,25 m
Cat costa toata panza?
(2,5+6,25) x 4950,8= 8,75 x 4950,8 =43319,50 lei
Răspuns de
1
2,5+3,75=5,80 metri cumparati a 2 a zii
(5,80+2,5)x4950,8=43319,50 lei
(5,80+2,5)x4950,8=43319,50 lei
bibisofi:
apesi pe butonul de sub raspunsul meu
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă