Matematică, întrebare adresată de Gabriela11Calin, 9 ani în urmă

Citeste informatiile despre:uneltele ce trebuie cumparate pentru scoala,pretul fiecarui obiect si numarul obiectelor,din fiecare fel,care vor fi cumparate.
Calculeaza suma necesara doar pentru achizitionarea produselor necesare amenajarii gradini scolii.

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de Kayla123
18
nici eu nu stiu scuze

Kayla123: câți leu au plătit pentru 4 strivitoare?
Kayla123: 24×4=...
Kayla123: câți lei au plătit pentru doua foarfeci?
Kayla123: 16×2=. ..
Kayla123: câți lei si plătit pentru patru grele?
Kayla123: 22×4=...
Kayla123: câți lei au plătit pentru trei lopeti?
Kayla123: 25×3=...
Kayla123: câți lei ai plătit pentru doua furci?
Kayla123: 16×2=...
Alte întrebări interesante