Compune doua probleme cu exercițiul (3*2)+(4*6)
Va rog repede dau coroana
Urgent va rogg
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Prima problemă: Dacă Gigel a cumpărat 3kg de mere cu 2 lei kilogramul și 4kg de pere cu 6 lei kilogramul atunci câți lei a cheltuit Gigel?
A doua problemă: Dacă lui Matei i-a luat 3 minute fiecare la 2 probleme și 4 minute fiecare la alte 6 probleme atunci cât timp i-a luat Matei sa rezolve problemele?
Alte întrebări interesante
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă