compuneti o problema a careia rezolvare ecuatiei a 3x=x+20
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Ion a fost la magazin si a cumparat mere si se stie ca 3kg de mere costa tot atat cat si 1 kg + 20 lei , cat costa 1 kg de mere ?
sper ca te ajuta , sepoate o coronita ?
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă