Corina a cumparat 2 ilustrate la pretul de 4 lei si 35 de bani si un pix de 1 leu si 20 de bani. problema trebuie sa aiba 2 rezolvari și 2 intrebăRI
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Intrebarea nr 1:
cat costa o ilustrate?
4,35:2=2,175
Intrebarea nr 2:
Cati bani a cheltuit Corina?
4,35+1,20=5,55
cat costa o ilustrate?
4,35:2=2,175
Intrebarea nr 2:
Cati bani a cheltuit Corina?
4,35+1,20=5,55
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă