costul 1 kg de pine daca se stie ca pretul unei franzele cu masa de 250 g este de 2 lei 80 bani rezolvati problema cooana
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
10
1kg = cu 1000 de grame
1kg = 250g*4
2,80* 4=11,2 de lei costa un kg de paine
1kg = 250g*4
2,80* 4=11,2 de lei costa un kg de paine
Răspuns de
19
1kg= 1000 grame
1000: 250= 4 paini
4x 2.80 lei= 11.2 lei
1000: 250= 4 paini
4x 2.80 lei= 11.2 lei
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Studii sociale,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă