creaza si rezolva problema dupa data 6kg.zahar-? lei 3kg.zahar-24lei ?kg.zahar-320lei Cu justificari
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
7
Răspuns:
2x24= 48 lei sunt 6 kg de zahar
24/3= 8 lei costa 1 kg de zahar
320/8 = 40 kg de zahar costa 320 lei
rsp. de 320 lei poti cumpara 40 kg de zahar
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă