Cu 10 lei se pot cumpara 5L de lapte sau 2 L de suc . Ce diferenta de pret este intre suc si lapte ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
23
10lei:5=2lei-un litru lapte
10lei:2=5lei un litru suc
5lei-2lei=3lei (cu 3lei mai scump un litru de suc)
10lei:2=5lei un litru suc
5lei-2lei=3lei (cu 3lei mai scump un litru de suc)
Teodorasimion06:
Multumesc !
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă