cu 10 lei se pot cumpăra 5l de lapte sau 2 litri de suc ce diferența de pret este intre suc si lapte
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
234
10:5=2 lei l lapte
10:2=5lei l suc
5-2=3 lei mai scump sucul decat laptele
10:2=5lei l suc
5-2=3 lei mai scump sucul decat laptele
Răspuns de
127
10:5=2 litri de lapte
10:2=5 lei litri suc
5-2= cu 3 lei mai scump sucul decat laptele
Sper ca te-am ajutat...!
10:2=5 lei litri suc
5-2= cu 3 lei mai scump sucul decat laptele
Sper ca te-am ajutat...!
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă