Matematică, întrebare adresată de aurelia4, 9 ani în urmă

cu 10 lei se pot cumpăra 5l de lapte sau 2 litri de suc ce diferența de pret este intre suc si lapte

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de socaiada
234
10:5=2 lei l lapte
10:2=5lei l suc
5-2=3 lei mai scump sucul decat laptele
Răspuns de mariac2riss
127
10:5=2 litri de lapte
10:2=5 lei litri suc

5-2= cu 3 lei mai scump sucul decat laptele

Sper ca te-am ajutat...!
Alte întrebări interesante