cu ce viteza constanta trebuie sa se deplaseze un motociclis pentru a ajunge in Orastie la ora 8 stiind ca pleaca din Deva la ora 7 si 45 min iar distanta dintre cele doua localitati este de 30 km?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
v=distanta / delta t
v=30km/15min
v=2km/min
v=30km/15min
v=2km/min
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Religie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă