cu pretul a doua cornuri,mama poate cumpara o paine.daca ea cumpara 4 paini cu 9 lei bucata si de restul pana la 50 de lei doua cornuri,cati lei costa un corn?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
4x9 =36 lei a platit pentru paini
50-36=14 lei a platit pentru 2 cornuri
14:2= 7 lei costa un corn
50-36=14 lei a platit pentru 2 cornuri
14:2= 7 lei costa un corn
Răspuns de
1
4*9=36
50:2=25
36-25=11
50:2=25
36-25=11
ivanciumihaela8:
Coroana
Alte întrebări interesante
Chimie,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă