Matematică, întrebare adresată de dvdrusu2008, 9 ani în urmă

Cum se face o propozitie
Dau coronita!!! La o cantina sa u cumpărat 18 kg de salam care au costat 414 lei. Cat costa un kg???

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de girl2006
1
un kg=>414:18=23 lei un kg de salam
Alte întrebări interesante