d)Ion a cumpărat 26 de caiete de matematică și 22 de caiete de dictando la același preț. a achitat cumpărătura cu o bancnotă de 100 de lei și a primit rest 4lei.Cat costă un caiet?
REZOLVARE PRIN ECUAȚIE!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Explicație pas cu pas:
100-4=96
26+22=48 Cumparate
96:48= 2 (lei costă un caiet)
R-2 lei costă un caiet!
Sper că te-am ajutat<3
ilieadriancosmin22:
aaa prin ecuație
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă