Daca 10 kg de fructe costa 15 lei ,atunci 15kg costa
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
10 kg........15 lei
15 kg.........? lei.
10 supra 15 = 15 supra x => 10x= 15x15 => 10x=225 => x = 225/10 = > x = 22.5.
15 kg.........? lei.
10 supra 15 = 15 supra x => 10x= 15x15 => 10x=225 => x = 225/10 = > x = 22.5.
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă