Dacă 11 kg de mere costă 33 RON iar 1 kg de pere costă cat 2 kg de mere cat costă 7 kg de mere și 5 kg de pere împreună
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
1kg.p=2(33:11) 1kg.p=2x3=6lei
7x3+5x6=21+30=51lei
7x3+5x6=21+30=51lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă