Daca 3 kg de mere costa 7,50 lei atunci 2 kg de mere de același fel costa ....
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
9
1kg=7,5:3=2,5lei
2kg=5lei
2kg=5lei
Răspuns de
13
Alte întrebări interesante
Istorie,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă