daca 3 kg de mere si 7 kg de pere costa 37 de lej 4 kg si 2 kg de pere 20 lej
cat costa 1 kg de pere si 1 kg de mere
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
3+10÷37 = 3,7
4+2÷20 = 3,3
3,7 sunt merele.
3,3 sunt perele.
Succes
adelinlazar2009:
este de ajutor dar am gasit raspunsul deja multumesc!
Alte întrebări interesante
Istorie,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă