Matematică, întrebare adresată de adelinlazar2009, 8 ani în urmă

daca 3 kg de mere si 7 kg de pere costa 37 de lej 4 kg si 2 kg de pere 20 lej
cat costa 1 kg de pere si 1 kg de mere

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de fanaditamas
2

3+10÷37 = 3,7

4+2÷20 = 3,3

3,7 sunt merele.

3,3 sunt perele.

Succes


adelinlazar2009: este de ajutor dar am gasit raspunsul deja multumesc!
Alte întrebări interesante