Daca 4 kg de mere costa 8 lei, atunci 8 kg de mere costa... lei. De cand n-am mai facut probleme de genul acesta am uitat cum se faceau
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
pai se dubleaza numarul de cost adica de la 8 lei cu 4 Kg la 16 lei cu 8 Kg
Utilizator anonim:
sper ca e bine
Răspuns de
1
1kg...?lei
4kg...8lei
8kg...?lei
R-re
8lei :4kg=2lei( 1kg)
8gk•2lei=16lei(8kg)
R.s:8kg de mere costa 16lei
4kg...8lei
8kg...?lei
R-re
8lei :4kg=2lei( 1kg)
8gk•2lei=16lei(8kg)
R.s:8kg de mere costa 16lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă