daca 4kg de nectarine si 6 de piersici costa 48 de lei iar 3 kg de nectarine si 9de piersici costa 54 de lei afla cat costa un kilogram de nectarine si cat costa un kilogram de persici
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
21
48÷4=12kg (nectarine)
48÷6=8kg (piersici)
48÷6=8kg (piersici)
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Franceza,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă