Matematică, întrebare adresată de adrienuta2, 9 ani în urmă

daca 4kg de nectarine si 6 de piersici costa 48 de lei iar 3 kg de nectarine si 9de piersici costa 54 de lei afla cat costa un kilogram de nectarine si cat costa un kilogram de persici

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de BlueAndLollipop
21
48÷4=12kg (nectarine)
48÷6=8kg (piersici)
Alte întrebări interesante