Daca 5 kg de mere costa 40.000 lei,atunci 8 kg de mere costa...lei.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
1)40.000lei:5kg=8.000 lei 1 kg de mere
2)8.000leix8=64.000 lei 8 kg de mere
2)8.000leix8=64.000 lei 8 kg de mere
danielacristea7:
ms mult pt coroana
Răspuns de
2
Facem 40.000:5 = 8000 pt a afla cat cpsta un kg. Si 8000*8=64000 adica cat a costat cele 8 kg
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă