dacă 6 kg de pere costa 30 de lei, atunci 12 kg de pere de același fel costa?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
6kg=30
12kg=60
daca 6 kg costă 30 atunci 12kg costă 60 :))
maranducaelenacatali:
multumesc
Răspuns de
1
30x2=60
6kg = 30 lei
12kg = 60 lei
R = 60 de lei.
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Informatică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă