Daca 7,5 kg de banane costa 33,75 lei , atunci un kilogram costa
gugu22:
DANTIMDAN!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
29
7,5 kg ........................... 33,75 lei
1 kg ................................. x lei
x = 1 x 33,75 / 7,5 = 33,75 / 7,5 = 4,5 lei ( 1 kg )
1 kg ................................. x lei
x = 1 x 33,75 / 7,5 = 33,75 / 7,5 = 4,5 lei ( 1 kg )
Răspuns de
21
33,75lei:7,5kg=4,5lei
CU PLACERE!!!
CU PLACERE!!!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Studii sociale,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă