daca 7 kg de fructe costa 63 lei atunci 2 kg de fructe costa .....
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
18
7kg=63 lei
Cat costă un kg ?
63:7=9 lei
Dar 2 kg ?
9x2=18 lei
Cat costă un kg ?
63:7=9 lei
Dar 2 kg ?
9x2=18 lei
Răspuns de
2
63:7=9 lei 1 kg
2kg = 9x2
2kg =18
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă