Daca 7 kg de mere costa 28 de lei , atunci aflati cat costa 11 de mere.
Utilizator anonim:
11 kg de mere?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
7 kg..........28 lei
11 kg.........x
---------------------
x=28x11:7=44 lei costa 11 kg de mere
sau
cat costa un kg de mere?
28:7=4 lei
cat costa 11 kg mere?
11x4=44 lei
11 kg.........x
---------------------
x=28x11:7=44 lei costa 11 kg de mere
sau
cat costa un kg de mere?
28:7=4 lei
cat costa 11 kg mere?
11x4=44 lei
Răspuns de
1
28:7=4 lei (1 mar)
11 kg x 4 lei=44 lei (11 kg de mere)
Succes!
11 kg x 4 lei=44 lei (11 kg de mere)
Succes!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Ed. muzicală,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă