Daca 8 kg de pere costa 20 de lei , cat costa 6 kg de pere ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
20/8=2.5 costa un kg
2.5*6=15costa 6kg
2.5*6=15costa 6kg
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Franceza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă